Niepubliczna Poradnia RUBIKON
Autyzm i inne zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu - diagnoza, terapia, neurologopeda
Projekty

Szanowni Państwo,

            jesteśmy zespołem specjalistów pracujących z osobami ze spektrum autyzmu od wielu lat. Stworzyliśmy naszą placówkę w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi diagnostyczno-terapeutyczne adresowane do osób dotkniętych całościowymi zaburzeniami rozwoju. Oferujemy naszą wiedzę, doświadczenie oraz zaangażowanie osobom z zespołem Aspergera, autyzmem oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju. Pracujemy również z osobami z zaburzeniami zachowania i z zaburzeniami komunikacji. Staramy się pomagać dzieciom i dorosłym oraz ich rodzicom i wychowawcom.

            Wychodząc naprzeciw problemom, z jakimi dzień po dniu mierzą się osoby objęte opieką naszego zespołu, wiemy jak ważny jest czas rozpoczęcia ich terapii i jak późno są one w naszym kraju zdiagnozowane. Tylko wczesna i rzetelna diagnoza zapoczątkuje odpowiedni proces terapeutyczny. Zapraszamy Państwa do wspólnej realizacji projektu prowadzonego przez naszą placówkę. Jego celem jest wczesne wykrywanie dzieci zagrożonych ryzykiem wystąpienia całościowego zaburzenia rozwojowego ze spektrum autyzmu. Adresatem projektu są nauczyciele w przedszkolach i żłobkach, logopedzi, rodzice oraz lekarze-pediatrzy. Liczymy na udział Państwa w projekcie.

            Zaburzenia rozwojowe często wykrywane są u dzieci w wieku trzech/czterech lat. Wiemy, że pewne niepokojące symptomy można zaobserwować już w pierwszym roku życia, a wydają się bardziej widoczne pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia. Dostrzeżenie tych pierwszych objawów nie jest jednak proste, wymaga doświadczenia i wiedzy na temat prawidłowego rozwoju, zwłaszcza w sferze zachowań społecznych. Przygotowaliśmy zatem dla Państwa kwestionariusz, który pozwoli na wskazanie dzieci z ryzyka rozwoju autyzmu. Kwestionariusz jest krótki i prosty. Wczesna diagnoza całościowego zaburzenia rozwoju pozwoli na szybsze podjęcie interwencji terapeutycznej, a co za tym idzie, na intensywniejszy rozwój dziecka.

          

                                           
 
 
 

 
Strona głównaOfertaTurnus rehabilitacyjnyNasz zespółGaleriaAutyzmKontaktPolecane linkiProjektyPublikacje